Pirmasis pranešimas

Pirmasis pranešimas

Sveiki!

Leiskite prisistatyti ir palabinti Jus šioje erdvėje. Smalsumas ir amžinas noras judėti atginė ir mane čionai. Žmonija pelnytai vadinama viena iš smalsiausių mūsų planetos gyvybių. Mums, žmonėms, viskas ir visur rūpi pažinti, atrasti, suskaičiuoti, o kas išmatuos džiaugsmą einant kūrybos keliu.

Tai amžinas procesas, pilnas iššūkių ir netikėtumų. Man ir, manau, visam likusiam pasauliui, iššūkis yra ir dabartinė mūsų šalis, šiuo metu vadinama Lietuva. Ji –  tik trupinys žmonijos aruode, bet jos unikali seniausia pasaulio kalba, kultūra, visatos ir gyvenimo dėsnių suvokimas, išsaugotas mažas žemės lopinėlis yra neįkainojami. Patikėkite, besikeičiantis pasaulis, griūvantys režimai nepajėgūs sunaikinti to, kas įrašyta tautos genuose ir buvo per amžius perduodama iš kartos į kartą. Besiveržiančios senosios kultūros versmės glumina ir stebina tuos, kurie vėl ir vėl iš naujo atranda šį kraštą, žmones. Tauta, esanti nuolatiniame kūrybiniame procese, yra tarsi feniksas, atgimstantis iš pelenų. Japonų mokslininkai po pasaulį žvalgėsi ne vieną dešimtį metų, kad, savo ir kitų nuostabai, pripažintų: tik Lietuvoje yra išlikusi mažoji sakralinė architektūra (stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės), papildyta skulptūros ir drožybos elementais, gyva senaisiais geometriniais simboliais, ženklais. Tai tarsi aidas praėjusių civilizacijų, kai dvasiniai ir fiziniai pasauliai buvo vientisi, neišdraskyti, ir tarsi patvirtinimas, kad tos žinios, pojūčiai, glūdintys mūsų pasąmonėje, kultūroje, yra raktas sėkmingiems naujojo pasaulio pokyčiams – raktas, per kurį darnos pasieksime su mažiausiais dvasiniais ir fiziniais nuostoliais.

Viena iš mano domėjimosi sričių –  mažoji architektūra. Tikslas –  išsiaiškinti, kiek ir ko išliko, kaip tai išsaugoti ir kaip padaryti geriau pritaikant šiuolaikinius mokslo laimėjimus ir technologijas. Noriu surinkti kiek įmanoma daugiau medžiagos apie išlikusius medinius kūrinius ir jų autorius.

Pasižadu tausoti jūsų ir savo laiką, todėl tik retkarčiais pasidalysiu įdomesniais pastebėjimais, įspūdžiais iš kelionių, kūrybinių stovyklų, parodų, kūrybinių procesų.

 

Algimantas