Konsultavimas

Kūryba, meistravimas – tai malonumo, džiaugsmo šaltinis, o sukurtas, sumeistrautas suolelis, ar kitoks, kad ir pats paprasčiausias darbelis, teikia džiugesio mums, šeimos nariams, aplinkiniams. O kur dar sutaupytos lėšos ir senų svajonių išsipildymas!

Tikėkime savo svajone, tikėkime tuo, ką darome, tikėkime iki sielos gelmių, visu kūnu, kad šiurpas eitų nuo noro ir tikėjimo būsimu kūriniu, nes mūsų žinios liks bevaisės, jei nebandysime jų realizuoti. Žmogus iš prigimties yra kūrėjas, tad svarbu to nepamiršti, nepasiduoti gyvenimo tempo primestam ritmui. Mes visi dalyvaujame kuriant daiktinę aplinką, padarydami ją racionalesnę, patogesnę, gražesnę. Labai svarbu, kad visi mus supantys daiktai, baldai, skulptūros, dirbiniai, architektūros kūriniai derėtų tarpusavyje, būtų funkcionalūs savo proporcijomis ir santykiais. Teiktų mums daugybę estetinių išgyvenimų, praplėstų plastinių formų suvokimą, erdvinių ir plastinių efektų neišsenkamumą, turtingumą…

Kaip ir anksčiau, taip ir šiuo metu, pagrindiniai įrankiai išlieka nepakitę – tai kirvis, medžio drožimo kaltai, juostiniai peiliai, pjūklai. Dabar vis populiaresni tampa elektriniai ir benzininiai medžio apdirbimo įrankiai. Kompiuterinės staklės taip pat rado savo pritaikymą.

Bet svarbiausias faktorius išlieka žmogiškasis – žmogus kaip kūrėjas, dailidė, stalius, drožėjas. Sujungus visas šias sritis gimsta nepakartojami, unikalūs dirbiniai, stebinantys ne tik Lietuvos žmones, bet ir Europą bei kitus kraštus, kur šios tradicijos senokai primirštos.

Medžio kultą propagavo daugelis pasaulio tautų, o mūsų senoliai gyveno gamtiškuoju pradu ir jo pajautą perdavė mūsiškei pasaulėjautai. Mums to reikia, mes tuo esame stiprūs ir gyvybingi. Medis padeda greičiau atrasti ryšį tarp savojo „aš“ ir Dievo.

Drožybai, medinių paminklų, stogastulpių, meninei lauko ir vidaus baldų gamybai, pavėsinių statybai nuostabi medžiaga yra mediena. Koks ir kur būtų naudojamas medis, kūrėjas visada turi įvertinti medžio fizines ir menines savybes. Būtina atminti, kad geriausiai medis išsilaiko nukirstas žiemos laiku arba atskirai medžio rūšiai skirtingu laiku, nes kitaip jis bus neatsparus puvimui, saldus kinivarpoms ir kitiems kenkėjams. Mediena džiūdama labiau trūkinės.